Атлетик Билбао не успя да победи като гост борещия се за оцеляването си в Ла Лига Кадис в двубой от 22-рия кръг на Ла Лига, завършил 0:0.

Двубоят не предложи много зрелище за феновете, като завърши само с два точни удара - и двата на сметката на домакините.

Първата добра възможност за Кадис бе в 23-ата минута, когато Рубен Алкарас стреля от пряк свободен удар, пращайки топката към горния ляв ъгъл, но Унай Симон успя да плонжира и спаси.

В 37-ата минута Рубен Собрино получи пас по земя на границата на наказателното поле и шутира под напречната греда, но Симон отново показа рефлекс, за да отрази и този изстрел.

Баските са на четвърто място в класирането с актив от 42 точки, докато Кадис е 18-и с 16 точки.