Отборът на Атлетик Билбао удължи серията си на пет мача без загуба в Ла Лига след домакински успех над Райо Валекано с 4: в двубой от 15-ия кръг в първенството на Испания по футбол.

27-годишният нападател Горка Гурусета отбеляза първото попадение за домакините от Билбао в 23-ата минута. Той вкара топката в мрежата на съперника и в 14-ата минута, но голът не бе зачетен след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР заради засада.

Малко след почивката, в 47-ата минута уругвайският бранител на Райо Валекано Луис Еспино си отбеляза автогол за 2:0.

Братята Иняки и Нико Уилямс оформиха крайното 4:0 за Атлетик Билбао в рамките на четири минути.

В 64-ата Иняки Уилямс се разписа за 3:0, а в 68-ата и Нико Уилямс отбеляза във вратата на гостите.