Карло Анчелоти даде пресконференция преди утрешния мач с Хетафе, от Ла Лига. Треньорът на Реал Мадрид не показа никакво притеснение, въпреки че дори и равенство би означавало край на мечтите за титлата. 
 
"Чака ни тежък мач в Хетафе. Всички знаем как играят, с интензивен и добре организиран футбол. Тези срещи стават все по-важни, защото финалът наближава и залогът е голям. Мбапе и Менди тренират с отбора, но няма да играят утре, ще видим дали ще са готови за събота", заяви Анчелоти.
 
Той говори и за финала с Барселона за Купата на краля, който е в края на седмицата. 
 
"Малко е преувеличено да ни смятат за аутсайдер, макар че в този момент изглежда, че са по-добри от нас. Все пак е финал, всичко може да се случи", смята италианецът. 
 
Не липсваха и въпроси за бъдещето му в Реал Мадрид. 
 
"Имам много добри отношения с клуба, те знаят, че това е още един труден сезон. Меденият месец продължава, аз съм щастлив, доволен, под голям натиск, но това винаги е така на този етап от сезона. Успехът е точно зад ъгъла. Стресът за мен е гориво, което ме зарежда с енергия", обясни Анчелоти.