Нападателят на Барселона Серхио Агуеро е добре и няма сериозен здравословен проблем. Както е известно, в събота вечерта той беше принудително заменен в 40-ата минута на мача с Алавес (1:1), след като се почувства зле и се хвана за гърдите.

Испанската програма „El Chiringuito“ пък разкри, че смяната на аржентинеца е била превантивна мярка в резултат на лека тахикардия. На нападателя му се е завил свят и е имал затруднено дишане, затова е легнал на терена. В съблекалнята той е бил прегледан, а по-късно е преминал допълнителни изследвания в болница, както изисква медицинският протокол.

След двубоя „каталунците“ излязоха с официално съобщение относно Агуеро:

„Кун Агуеро имаше дискомфорт в гърдите и беше откаран в болница за кардиологични тестове“, са казва в комюникето.

В отсъствието на Агуеро Барселона не успя да стигне до победата. „Каталунците“ поведоха с попадение на Мемфис Депай в 49-ата минута, но малко по-късно Луис Риоха донесе точката на Алавес.

Във вторник е следващия мач на Барса, в който тимът ще пътува за Украйна, където ще се изправи срещу Динамо Киев в Шампионската лига.