Барселона изненадващо завърши наравно 3:3 у дома срещу Гранада. Срещата беше от 24-ия кръг на испанското първенство. 16-годишният Ламин Ямал спаси каталунците от още по-голям резил с два гола, като с втория оформи и крайния резултат.

Именно Ямал откри резултата в 14-ата минута, а в края на първата част Рикард Санчес изравни. След час игра Факундо Пелистри направи пълен обрат. В 63-ата минута Роберт Левандовски изравни резултата, а три по-късно Иняси Микел отново изведе андалусци напред. В 80-ата минута Ямал вкара страхотен гол за крайното 3:3.

Барселона събра 51 точки и заема трето място във временното класиране, докато Гранада е предпоследен с едва 19 точки.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

Първата добра възможност за гол беше на сметката на домакините. В 13-ата минута Ламин Ямал проби отдясно и с остър пас по земя потърси Роберт Левандовски на далечната греда, но полякът не успя да засече.

Минута по-късно каталунците поведоха. Възпитаниците на Шави Ернандес изградиха атака с няколко подавания. Топката стигна до Жоао Кансело отляво, който центрира към далечната греда, където Ламин Ямал прати топката във вратата за 1:0.

След гола последва отпускане в редиците на Барса и две опасни ситуации пред вратата на Тер Стеген. При първата Руис стреля над вратата, а при втората Узуни не успя да стреля от въздуха, въпреки че бе непокрит в наказателното поле. Мелендо също не бе точен при добавката от фантастична позиция.

В 41-ата минута Барселона беше близо до втори гол. Ямал намери Педри със страхотен пас отляво, а осмицата продължи към Илкай Гюндоган. Германецът навлезе в наказателното поле и подаде към Левандовски, който отправи удар, но Мартин Онгла изби от голлинията.

Две минути по-късно Гранада изравни. Факундио Пелистри проби отляво и центрира в наказателното поле, където Рикард Санчес с мощен удар не остави шансове на Марк-Андре тер Стеген.

В 52-ата минута пред Левандовски се откри нова добра възможност за гол. Нападателят получи подаване отляво и отправи удар от малък ъгъл, но топката премина покрай вратата. Пет минути по-късно Пелистри получи извеждащ пас и се озова сам срещу Тер Стеген. Уругваецът нанесе силен удар, но вратарят на гостите спаси.

След час игра Гранада направи пълен обрат. Пау Кубарси не успя да изчисти центриране отдясно и подари топката на Мирто Узуни. Албанецът стигна до кълбото и подаде към Факунди Пелистри, а офанзивният футболист от няколко метра на празна врата вкара за 1:2.

В 63-ата минута Барселона изравни. Гюндоган с чудесен пас намери Левандовски сам срещу вратаря. Полякът с кинжален удар от около 12-13 метра не остави шансове на Батая.

Само три минути по-късно Гранада отново излезе напред в резултата. Фату Мауаса овладя топката отдясно и центрира в наказателното поле, където Иняси Микел се извиси и отправи удар с глава, който срещна гредата и се озова във вратата на Тер Стеген - 2:3.

В 79-ата минута гол на Фермин Лопес беше отменен заради засада. Топката достигна до младока след подаване на Иниго Мартинес на далечната греда, но защитникът се намираше зад защитата при центрирането към него.

Минута по-късно Ламин Ямал отне топката от Хосе Кайехон и със силен шут от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл вкара за 3:3. Веднага след попадението Гранада на два пъти можеше отново да поведе. Първо Мирто Узуни беше озведен зад защитата и отправи удар, който Тер Стеген изби в корнер. След неговото изпълнение Микел Рубио пропусна да се разпише отблизо.

В първата минута на добавеното време Ямал центрира за резервата Марк Гиу на близката греда, но ударът на нападателя с глава премина над вратата.

Барселона - Гранада 3:3

1:0 Ламин Ямал (14)

1:1 Рикард Санчес (43)

1:2 Факундо Пелистри (60)

2:2 Роберт Левадовски (63)

2:3 Иняси Микел (66)

3:3 Ламин Ямал (80)

Барселона: Тер Стеген, Кунде, Кубарси, Мартинес, Кансело, Де Йонг, Кристенсен, Гюндоган, Педри, Ямал, Левандовски

Гранада: Батая, Санчес, Рубио, Микел, Мауаса, Онгла, Руис, Гумбау, Мелендо, Пелистри, Узуни