Барселона взе малък аванс от 1:0 срещу Атлетико Мадрид в първи четвъртфинален мач за Купата на краля на „Камп Ноу“. Суперзвездата Меси с мъка промуши лъча надежда във вратата на Облак, преодолявайки го в два такта след дузпа в 85-ата минута. Словенският страж първо отрази удара му от бялата точка, но после капитулира при добавката му.

Барселона получи възможността да вкара ранен гол още в 4-ата минута, но ударът на Неймар бе спасен от вратаря на Атлетико Облак.

В 12-ата минута Ракитич остави на Меси да обстрелва вратата на „дюшекчиите“, но той изпрати топката над вратата.

В 35-ата минута Атлетико бе наред да пропусне добра възможност. На втора греда Гризман игра с глава, но на неговото място Габи би се справил по-успешно в тази ситуация.

Само минута по-късно Луис Суарес можеше да отговори подобаващо пред другата врата, но стреля високо, след като получи пас от Ракитич.

Така въпреки че владееше топката в по-дълги периоди Барселона не стигна до гол през първата част, а най-доброто положение се откри пред Гризман от Атлетико.

В 74-ата минута Иниеста пробва Облак от границата на пеналта, но словенският страж улови лесно.

Барселона продължи да напада, а Атлетико да се брани организирано, започнаха и протестите и картоните за различни ситуации.

Най-решителният момент в мача настъпи в 83-ата минута. Тогава Барса получи правото да изпълни фаул и естествено зад топката застана Лео Меси. Шутът на аржентинеца обаче намери стената, а топката се задържа, без да бъде изчистена около границата на наказателното поле. Тогава в единобосртво за топката Хуанфран препъна Бускетс в пеналта и съдията назначи дузпа.

Меси отново застана зад топката и я прати в средата на вратата, където Облак успя да отрази, но недостатъчно добре, за да избие топката надалеч или встрани. Меси притича и я довкара във вратата в 85-ата, с което Барселона взе минимален, но важен аванс от 1:0 преди реванша на „Калдерон“ идната седмица.

В друг първи четвъртфинален мач за Купата на краля Малага и Атлетик Билбао завършиха 0:0 и оставиха за следващата седмица отговора на това кой продължава.