Жирона се завърна към победите, след като спечели с 2:1 гостуването си на Алавес от 33-ия кръг на Примера дивисион. С този успех каталунският отбор съживи шансовете си за класиране в европейските клубни турнири.

Джон Гуидети отправи опасен удар с глава в 4-та минута, но над напречната греда.

Гол на Гуидети в 23-та минута не бе зачетен заради нарушение на шведския нападател, което бе маркирано от съдията Пабло Гонсалес Фуертес.

Фернандо Пачеко направи решаващо спасяване в 37-та минута, когато отрази удара с глава на Антони Лосано.

Нов гол на Алавес не бе зачетен в 57-та минута. Рубен Собрино вкара, но бе в положение на засада, която бе маркирана.

Жирона поведе в резултата в 59-та минута. Алеиш Гарсия завъртя топката директно от фаул във вратата на Пачеко, който не бе убедителен в ситуацията.

Съдията Фуертес свири дузпа за Жирона в 83-та минута за нарушение на Родриго Ели. Наказателният удар бе реализиран от Кристиан Стуани в 86-та минута, въпреки че Пачеко докосна топката с ръка, но не успя да я спаси.

Алавес отбеляза почетен гол в 90-та минута, който бе дело на Томас Пина.

След този успех Жирона е осми в класирането с актив от 47 точки, а Алавес е петнайсти с 38 точки.