Реал Мадрид победи Елче с 2:1 като гост в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. В герой за „белите” се превърна Винисиус, който вкара и двата гола – в 22-ата и 73-ата минути. За домакините се разписа Пере Мия в 86-ата минута.

С успеха „кралете” събраха 24 точки и продължават да са лидери във временното класиране.

Реал поведе в 22-ата минута. Тогава домакините сбъркаха в центъра, а Диас изведе Винисиус в на стрелкова позиция и бразилецът откри резултата.

В 38-ата минута грешка на Дейвид Алаба едва не доведе до изравнителен гол, но Хавиер Пасторе от близка дистанция сбърка.

В 73-ата минута Винисиус получи от Модрич и с прекрасен удар матира вратаря за 0:2. В 86-ата минута Пере Мия върна интригата в двубоя, но Елче нямаше сили за нещо повече.