Виляреал победи с 2:0 Атлетико Мадрид като гост в дербито на втория кръг на испанското първенство по футбол.

Успехът е първи за старши треньора на "жълтата подводница" Унай Емери срещу колегата му Диего Симеоне и изкачи гостите на върха в класирането на Ла Лига с 6 точки, колкото имат още Реал Мадрид, Бетис и Осасуна.

На "Уанда Метрополитано" всичко най-интересно се случи в последния половин час.

В 73-тата минута Йереми Пино откри за Виляреал, след като стигна първи до една лошо изчистена топка и с бомбен удар от малък ъгъл прониза Ян Облак.

Няколко минути по-късно Атлетико като по чудо не изравни. Първо топката се отби в напречната греда на вратата на гостите, а при добавката на Яник Караско вратарят Херонимо Руйи направи изумително спасяване с една ръка.

В 90-ата минута Жерар Морено направи сериозен пропуск, след като бе изведен очи в очи с Облак, а в четвъртата минута на продължението домакините останаха с 10 души на терена след удар без топка на Наюел Молина.

Секунди преди края на добавеното време Морено все пак се реваншира за пропуските си с точен удар с левия крак, с който оформи крайното 2:0 за Виляреал.