Виляреал постигна втори успех от началото на сезона, след като се наложи с класическото 3:0 при гостуването на Атлетик Билбао на „Сан Мамес“ от шестия кръг на Ла Лига.

Виляреал имаше надмощие от началото на мача. Първата опасност в мача бе създадена в 17-та минута пред вратата на Атлетик Билбао. Рамиро Фунес Мори стреля, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Симон.

Играч на Виляреал игра с ръка в наказателното поле, но съдията прецени, че няма основание да свири дузпа за Атлетик.

Рамиро Фунес Мори отправи нов опасен удар в 27-та минута, но встрани от левия стълб на вратата на Симон.

Най-доброто положение за Атлетик Билбао бе в 30-та минута, но ударът на Раул Гарсия не намери целта.

Серхио Асенхо направи отлично спасяване в 55-та минута, когато отрази удара на Юри Берчиче.

Пред Иняки Уилямс се откри много добра възможност в 61-та минута, но след удара му топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Виляреал поведе в резултата в 65-та минута с много красив гол на Пабло Форналс.

Херард Морено отправи много хубав удар в 79-та минута, но той бе блокиран.

Виляреал удвои своята преднина в 80-та минута, когато Санти Касорла комбинира с Рамиро Фунес Мори, който прати топката във вратата на Симон. Съдията Дел Серо Гранде провери ситуацията с ВАР, след което зачете попадението.

Виляреал реализира трети гол в 89-та минута, а негов автор бе Карл Токо Екамби.

След този успех Виляреал се изкачи на седмо място с 8 точки, докато Атлетик Билбао е тринайсти с 6 точки. Това е първо поражение за баските от началото на сезона.