Виляреал победи с 2:0 като домакин Валенсия в мач от 32-я кръг на испанската Ла лига. Двете попадения паднаха още през първата част, когато се случи всичко най-интересно.

Още в 14-ата минута Виляреал поведе. Морено намери непокрития в наказателното поле Пако Алкасер, който от близко разстояние разстреля Силесен в долния десен ъгъл.

4 минути след това Морено се извиси над всички от точката на дузпата, но ударът му с глава мина встрани от дясната греда.

Непосредствено преди края на първото полувреме резултатът стана 2:0. Морено и Санти Касорла си размениха подавания, след което крилото на домакините шутира по прецизен начин в десния ъгъл на вратата и матира вратаря на гостите.

Второто полувреме премина в по-ниско темпо, белязано от накъсана игра и множество смени.

С този успех „жълтата подводница“ се изкачи на пето място с 51 точки преди утрешното домакинство на Хетафе срещу Реал Сосиедад. Валенсия от своя страна остава на осма позиция с 46 пункта.