Елче записа втора поредна победа в Ла Лига, след като излъга с 1:0 у дома Виляреал в среща от 21-ия кръг. Автор на единственото и победно попадение в двубоя стана аржентинският нападател Лукас Бойе. Той се появи в игра в средата на второто полувреме, а в 78-ата минута опъна мрежата зад своя сънародник Херонимо Руи.

Бойе порази целта с мощен шут от границата на наказателното поле, наказвайки неориентирана игра на гостите в половината на Виляреал. Руи успя да закачи топката с ръка, но не и да отрази силния удар.

Буквалното в последната секунда на 6-минутното добавено време стражът на Елче Едгар Бадия спаси удар с глава на съперников футболист след изпълнение на корнер и домакините удържаха важния успех, след който заемат 15-о място в класирането с 22 точки. Виляреал е осми с 29 точки.