Отборът на Виляреал постигна нов успех в Ла Лига, този път надделявайки с 2:0 при домакинството на Реал Валядолид в мач от 8-мия кръг на испанската елитна дивизия.

Момчетата на Унай Емери показаха доминантно представяне през първата част и заслужено се оттеглиха с два гола аванс. Първо, в 21-та минута, беше точен Самюел Чукуезе, който се възползва от отличен пас на Алфонсо Педраса за 1:0.

Шестнадесет минути по-късно резултатът вече беше 2:0. Пау Торес бепе намерен след добра контраатака от Пако Алкасер и не сгреши, за да удвои аванса на своя тим.

През втората част темпото на мача падна, като в 65-та минута попадение на Жерар Морено беше отменено заради засада. Така Виляреал излезе трети в класирането, събирайки актив от 15 точки след 8 изиграни срещи. Валядолид, от своя страна, остана на дъното, с едва 3 точки от 8 мача и цели 5 поражения.