Виляреал победи Еспаньол с 5:1 като домакин в среща от 26-ия кръг на първенството на Испания по футбол и заема петото място във временното класиране с 42 точки, колкото има и шестият Барселона. Виляреал удължи серията си на пет мача без загуба в Ла Лига. Еспаньол пък вече седем двубоя е без успех в испанския елит и държи 14-ата позиция с 29 точки. Лидер в Ла Лига е Реал Мадрид с 60 точки.

В герой на мача се превърна 19-годишният Йереми Пино, който реализира четири гола за домакините. Той се разписа в 14-ата, 20-ата, 45-ата и 53-ата минути за преднина от 4:0 за Виляреал.

Кейди Баре намали за Еспаньол в 65-ата минута, а сенегалецът Булайе Диа оформи крайното 5:1 за Виляреал в 86-ата минута ва мача.