Виляреал разби Алавес с 5:2 в отложен мач от 4-ия кръг на Ла Лига. По два гола за "жълтата подводница" вкараха Жерар Морено и Булайе Диа, а веднъж се разписа Йереми Пино. За гостите точни бяха Пере Понс и Хоселу.

С успеха Виляреал събра 25 точки и излезе на 9-о място във временното класиране. Алавес е в зоната на изпадащите с 15 точки.

Домакините поведоха в 18-ата минута. Тогава Жерар Морено се възползва от отлично подаване на Дани Парехо и откри резултата. Девет минути по-късно Булайе Диа удвои. Сенегалецът се възползва от пас на Ману Тригерос и с клиничен удар вкара за 2:0.

В края на първата част Пере Понс върна баските в мача. В 65-ата минута Алавес изравни. Хоселу се възползва от грешка в отбраната на "жълтата подводница" и вкара за 2:2.

В 76-ата минута Диа отново изведе своя отбор напред. Нападателят се възползва от магичен пас на Парехо и бе точен за 3:2. Само три минути по-късно Диа асистира на Йереми Пино, който вкара за 4:2. В 88-ата минута Морено оформи крайния резултат.