Виляреал стигна до важна победа с 2:1 в домакинството си на Хетафе в последен сблъсък от 23-ия кръг на испанската Ла Лига. „Жълтата подводница“ се потруди за успеха, но показа непримиримост, след като трябваше да прави пълен обрат.

Още в деветата минута гостите шокираха Виляреал, след като поведоха чрез Енес Юнал, но до почивката домакините успяха да изравнят, когато точен бе Самуел Чуквуезе в 44-ата минута.

Седем минути след почивката пък „жълтата подводница“ осъществи пълния обрат, когато точен бе Хосе Луис Моралес след асистенция на автора на първото попадение Чуквуезе.

С победата Виляреал се изкачи до седмата позиция с 34 точки и по този начин се изравни с шестия Райо Валекано в битката за Европа. Хетафе остава в опасната зона на предпоследното 19-о място с 22 точки, с две по-малко от спасителния бряг. В следващия кръг „жълтата подводница“ гостува на Алмерия, докато Хетафе приема Жирона.