Виляреал се наложи с 3:1 над Селта Виго в среща от 32-ия кръг на Ла Лига и даде да се разбере, че няма да се откаже от преследване на място в Шампионската лига от следващия сезон.

Жълтата подводница е на 5-о място с 53 точки, на 5 след 4-ия Реал Сосиедад. Селта (Виго) остава 13-и с 39.

И докато футболистите на Селта излязоха доста инертни на терена, то тези на Виляреал бяха пределно мотивирани. Особено ганайският им нападател Никълъс Джаксън, който буквално реши мача с два гола в рамките на 12 минути. В 26-ата минута домакините получиха и дузпа заради събаряне на Йереми Пино, но опитният Дани Парехо пропусна да я вкара. И това даде криле на гостите, които върнаха едно попадение чрез датчанина Странд Ларсен в 29-ата минута.

И макар на пръв поглед мачът да влезе в равностойно русло, то играчите на Кике Сетиен атакуваха по-опасно, когато се втурваха в предни позиции. И при една такава контраатака резервата Рамон Тератс вкара за 3:1 след пробив от дясно на Йереми Пино и подаване през двама защитници. Тератс укроти топката на коляно и от въздуха я прати зад вратаря Иван Вияр.

БТА / Автор: Атанас Василев