Виляреал надви с 2:0 у дома Валенсия в мач от 33-ия кръг на Ла Лига. И двата гола за успеха на „жълтата подводница” вкара Арно Данжума. Националът на Нидерландия откри резултата в 10-ата минуа от дузпа, а седем по-късно удвои.

С успеха Виляреал събра 52 точки е заема 7-о място във временното класиране. „Прилепите” са 10-и с 10 точки по-малко.

В 8-ата минута Ерай Кьомерт игра с ръка в наказателното поле на гостите. Главният рефер гледа ситуацията на ВАР, след което посочи бялата точка. Зад топката застана Арно Данжума, който не сбърка за 1:0.

Седем минути по-късно Хуан Фойт намери с чудесен пас Данжума в наказателното поле, който не сбърка за 2:0.

В 69-ата минута Маркос Андре можеше да върна Валенсия в мача, но ударът му мина покрай вратата.

До края на мача пред Саму Чуквуезе се откриха три отлични възможности за трето попадение, но нигерийският национал не успя да намери очертанията на вратата.