Отборите на Виляреал и Севиля изиграха динамичен двубой, но не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2. Пако Алкасер откри в 18-ата минута, во в 39-ата Серхио Ескудеро изравни. В добавеното време на първата част Пау Торес отново даде аванс на „жълтата подводница“, но в 63-ата минута Мунир Ел Хадиди оформи крайния резултат.

Тимът на Виляреал, който играеше по-добре в началото на мача, откри резултата в 18-ата минута. Андре Ангиса стреля отблизо с глава, но Томаш Вацлик спаси. Пако Алкасер обаче бе заел добра позиция и довкара топката в мрежата - 1:0.

Севиля обаче успя да възстанови равенството в 39-ата минута, когато капитанът Серхио Ескудеро бе оставен сам на границата на наказателното поле и с чудесен диагонален удар изравни - 1:1.

„Жълтата подводница“ отново поведе в добавеното време на първата част, когато след центриране от корнер Пау Торес се извиси и с глава вкара за 2:1.

„Андалусийци“  успяха за втори път да изравнят в 63-ата минута с ново красиво попадение. Мунир Ел Хадиди получи пас в наказателното поле и от воле вкара в далечния ъгъл на вратата за крайното 2:2.

До края севилци доминираха и пропуснаха няколко възможности, а и техен гол бе отменен заради засада в 84-ата минута.

С това равенство Севиля запазва 3-ото си място с 53 точки. Виляреал пък остава 5-ти с 48 точки. В следващия кръг „жълтата подводница“ приема Валенсия, докато Севиля, който записа трето поредно равенство, приема Реал Валядолид.

ВИЛЯЕРАЛ – СЕВИЛЯ 2:2

1:0 Пако Алкасер 18’

1:1 Серхио Ескудеро 39’

2:1 Пау Торес 45+5’

2:2 Мунир Ел Хадиди 63’

Стартови състави на двата отбора:

ВИЛЯРЕАЛ (4-4-2): 1. Серхио Асенхио – 2. Марио Гаспар (к), 3. Раул Албиол, 4. Пау Торес, 18. Алберто Морено – 11. Самуел Чуквуезе, 10. Висенте Ибора, 19. Андре Замбо Ангиса, 8. Санти Касорла – 7. Жерард Морено, 17. Пако Алкасер

Старши треньор: Хавиер Кайеха

СЕВИЛЯ (4-3-3): 1. Томаш Вацлик – 18. Серхио Ескудеро (к), 20. Диео Карлос, 3. Серхи Гомес, 12. Жулс Конде – 10. Евер Банега, 25. Фернандо, 24. Жоан Жордан – 7. Рони Лопес, 15. Юсеф Ен-Несери, 14. Сусо