Отборът на Атлетико Мадрид разнищи с два безответни гола Реал Мадрид в първия мач от 1/8-финалите в турнира за Купата на краля. „Дюшекчиите“ се наложиха с 2:0 на „Висенте Калдерон“.

Въпреки че Кралският тим имаше много добри възможности в срещата, домакините успяха да се възползват от своите шансове след почивката за комфортната победа преди реванша на „Сантяго Бернабеу“ на 15 януари.

Попаденията за Атлетико Мадрид реализираха през второто полувреме на мача Раул Гарсия от дузпа и Хосе Мария Хименес.

Това бе второ поредно поражение за "Белия балет", след поредицата от 22 успешни двубоя.

Фернандо Торес направи дебюта си за Атлетико, след като се завърна в родния си отбор, като титуляр. В същото време, Карло Анчелоти реши да остави Кристиано Роналдо на пейката, а Кейлор Навас застана под рамката, на мястото на Икер Касияс. Именно стражът на Коста Рика ще пази в останалите срещи от турнира.

Целият двубой протече на много високо темпо, с множество единоборства и изобилие от положения и пред двете врати.

Реал Мадрид започна много силно мача, до 19-ата минута имаше 70% владение на топката.

В 12-ата минута след изпълнение на фаул, Гарет Бейл засече топката в мрежата, но уелският национал бе в положение на засада, а главният рефер видя добре този факт и не отсъди попадение. Точно в ответната атаката Атлетико Мадрид можеше да открие в своя полза, но Гарсия стреля на сантиметри покрай вратата.

В 38-ата минута удар на Карим Бензема отиде право в ръцете на вратаря.

Постепенно, през второто полувреме играта се поизравни. Въпреки това, в 52-ата минута след балонно подаване отляво, Гарет Бейл отпита с едно докосване да прати топката в мрежата на Атлетико, на стреля в страни от вратата.

След като не се възползва от възможностите си, Реал Мадрид си плати за това, след като бе разнищен с две безответни попадения.

В 58-ата минута Атлетико Мадрид получи правото за изпълнение на дузпа, след като Серхио Рамос извърши нарушение, сваляйки на земята Раул Гарсия. Именно потърпевшият реши да използва шанса на домакините и не сгреши от бялата точка за 1:0.

Само няколко минути след това Карло Анчелоти реагира, като извади тежката артителия. На терена се появи Кристиано Роналдо, който замени Хамес Родригес.

С течение на времето играта се изнерви и бе съпроводена с много единоборства и жълти картони. В 74-ата минута Кристиано Роналдо изпълни „запазената си марка“ пряк свободен удар, но португалецът не успя да се разпише.

В 77-ата минута обаче „дюшекчиите“ се разправиха напълно със своя съперник. След центриране от корнер, Хосе Мария Хименес засече с глава за крайното 2:0.

Пред очите на селекционера на Испания Висенте дел Боске, Реал Мадрид продължи да атакува и търси поне попадението, което щеше да помогне много в реванша след седмица, но до такова така и не се стигна.

Развръзката от 1/8-финалния сблъсък е на „Сантяго Бернабеу“ на 15 януари, четвъртък.