Осасуна и Селта Виго не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в последен двубой от 24-ия кръг на испанската Ла Лига. Като цяло домакините бяха по-настоятелния тим, който създаде по-интересните ситуации, макар такива почти да липсваха, докато гостите от Виго се бранеха.

В деветата минута вратарят на гостите Иван Вияр трябваше да прави спасяване след шут на Анте Будимир.

В 74-ата минута Абде вкара във вратата на Селта, но след преразглеждане със системата ВАР голът не бе зачетен заради тънка засада, което ядоса футболистите на Хагоба Арасате. До края Осасуна доминираше, но не успя да преодолее защитата на Селта.

По този начин памплонци които едва една победа в последните си 7 мача, събраха 34 точки на осмата позиция, докато Селта е 12-и с 28 точки, но само с три повече от опасната зона. В следващия кръг Осасуна гостува на Валенсия, докато тимът от Виго приема Райо Валекано.