Отборът на Реал Валядолид победи с 2:1 Еспаньол в среща от 25-тия кръг на испанската Ла Лига. Сандро Рамирес в 77-ата и Сержи Гуардиола в 83-ата дадоха два гола аванс на домакините. Адриан Ембарба, от дузпа, реализира почетното попадение за гостите.

В 26-ата минута Еспаньол остана с човек по-малко, след като Давид Лопес получи втори жълт картон след грубо нарушение.

Чак в 77-ата минута Сандро Рамирес се възползва от отбита топка, след като вратарят Диего Лопес не изби по най-добрия начин и откри резултата.

В 83-тата минута Сержи Гуардиола реализира на празна врата, след като получи топката от Енес Юнал, който направи пробив и преодоля вратаря.

В добавеното време на срещата Адиран Ембарба реализира от дузпа, за да оформи крайния резултат.

Валядолид са 15-ти с 20 точки, докато Еспаньол остават последни с 19. В следващия кръг Валядолид гостува на Реал Сосиедад, докато барселонци приемат Атлетико Мадрид.