Валядолид стигна до победата срещу Алмерия в последния мач от четвъртия кръг в Ла Лига.

Алмерия имаха първото добро положение в мача в 23-та минута, като удар от воле на Акиеме Родригес профуча малко встрани от лявата греда.

Минути по-късно в 40-та минута Серджо Гуардиола Наваро отбеляза за домакините, но голя бе отменен поради засада.

Всичко интересно се случи в последните минути на мача, след като в 93-та минута Шон Вайсман намери пространство в наказателното поле, за да засече центрирана топка и да я изпрати във вратата на гостите.

Голът на домакините бе проверен от ВАР за засада, но попадението бе редовно и Валядолид поведе с 1:0.

В 98-та минута на мача Гонсало Плата пропиля голяма възможност, след като стреля встрани от дясната греда.

Но това не беше всичко. В 99-та минута Хуан Нарваес от Валядолид бе повален в наказателното на Алмерия, положението бе прегледано от ВАР, а дузпа нямаше.