Валядолид постигна ценен успех с 1:0 при гостуването си на Хетафе. По този начин тимът се измести мадридчани от 14-ата позиция в Ла Лига.

Гостите създадоха първата по-сериозна опасност в 19-ата минута, когато Роке Меса стреля с глава, но защитник изчисти топката преди тя да влети в мрежата.

Хетафе опита да притисне съперника си, но в 37-ата минута Валядолид откри резултата. Шон Вайсман получи в наказателното поле, след което реализира в долния десен ъгъл.

В началото на второто полувреме Жота стреля красиво в левия ъгъл, но Рубен Янес се намеси решително и изби.

Валядолид продължи да действа по-добре и след центриране от фаул Тони Вия стреля с глава, но изстрелът му бе блокиран от тялото на защитник.

В следващите минути Хетафе притисна съперника си, но чак в 89-ата минута бе близо до изравнително попадение. Давид Тимор стреля от пряк свободен удар, но Жорди Масип се намеси решително и спаси.

Със спечелените три точки Валядолид измести Хетафе от 14-ата позиция и вече има актив от 18 точки, докато мадридчани са едно място по-надолу със 17.