Отборът на Валядолид бе много близо до победата при визитата си на Леванте в първи мач от 20-ия кръг на Примера дивисион. Домакините бяха сочени за фаворит преди срещата, но стихнаха до точката едва седем минути преди края на срещата. В крайна сметка мачът завърши при равенство 2:2.

След безинтересно и равностойно първо полувреме, логично двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

Резултатът бе открит малко след час игра, когато домакините излязоха напред. Даниел Гомес бе точен след асистенция на Хорхе де Фрутос.

След попадението в своята врата, гостите реагираха като ужилени и само в рамките на пет минути, успяха да направят пълен обрат. Първо Рубен Алкараз изравни, а малко по-късно Оскар Плано направи 2:1 в полза на Валядолид.

Крайния резултат 2:2 бе оформен от Роджър седем минути преди последни съдийски сигнал.

Във временното класиране за момента Леванте заема десетото място, но може да се свлече с няколко позиции надолу в зависимост от останалите резултати в кръга. Реал валядолид пък е 15-ти.