Отборът на Валядолид дебютира в Ла Лига с равенство 1:1 срещу Реал Сосиедад. Мичел откри в 40-ата минута за домакините, а сериозна грешка на вратаря донесе гол за Реал Сосиедад в 60-ата минута.

През първата част гостите владееха топката в по-голям процент от времето, но не съумяха да затруднят особено отбраната и вратаря на домакините.

В 40-ата минута Гуардиола центрира топката по страхотен начин и Мичел отбеляза с нисък удар от десет метра - 1:0. През втората част в 60-ата гостите от Сан Себастиан изравниха по странен начин. Роберто Лопес центрира от пряк свободен удар, никой не стигна до топката, а вратарят не успя да я улови, въпреки че тя не беше трудна. Кълбото се изплъзна от ръцете на вратаря Жорди Масип и премина голлинията - 1:1.

В крайна сметка двата тима не се победиха и завършиха 1:1.