Еспаньол и Валенсия завършиха наравно 2:2 в мач от предпоследния 37-и кръг на Ла лига. Каталунците се нуждаеха от задължителна победа, така че да запазят шансове за оцеляване. След като не успяха да победят, се превърнаха във втория тим, след Елче, който изпадна в Сегунда Дивисион.

Диего Лопес даде аванс на „прилепите“ в средата на първата част. Еспаньол демонстрира характер и направи обрат. Сесар Монте в 40-ата минута и Мартин Брейтуейт в 50-ата минута бяха точни. Валенсия обаче се добра до точката с гол в добавеното време, дело на Самуел Лино.

След ремито Еспаньол е с 36 точки на 19-ата позиция, на 4 от безопасната зона при оставащ само един кръг.

Някои измежду Валядолид, Селта Виго, Алмерия, Валенсия, Хетафе и Кадис ще е третият изпадащ. Засега най-застрашените са първите три. Валядолид е с 39 точки след 0:0 като гост на Алмерия, който е с 40 точки. С 40 точки е и Селта Виго, който падна от Кадис с 0:1. Валенсия, Хетафе и Кадис са с по 41 точки и имат само математически шансове да изпаднат.