Валенсия срази Леванте в спиращо дъха градско дерби с 4:3 като гост. Срещата беше от 18-ия кръг на Ла Лига. Домакините поведоха с два гола, дело на Хосе Кампаня и Рожер Мартин, но с по две попадения на Карлос Солер и Гонсало Гедеш „прилепите” обърнаха. В добавеното време Енис Бардхи оформи крайния резултат.

С успеха Валенсия събра 28 точки и заема 7-о място във временното класиране. Домакините са на дъното с 8 точки.

Леванте получи дузпа в 21-ата минута след намесата на ВАР. Хосе Кампаня застана зад топката и пропусна, но при добавката успя да открие резултата.

Три минути по-късно Жеронимо Моралес намери Рожер Марти в наказателното поле и нападателят с хубав удар в левия ъгъл удвои аванса на домакините.

В края на първата част „прилепите” се върнаха в мача. Гонсало Гедеш се разписа след пас на Уго Дуро.

Пет минути след почивката Валенсия изравни от наказателен удар. Попадението беше дело на Карлос Солер. В 72-ата минута отново Солер се разписа за 2:3 и направи пълен обрат за своя тим.

В 85-ата минута след страхотна контраатака  Гонсало Гедеш се озова на стрелкова позиция, с един финт елиминира вратаря и защитник и вкара в опразнената врата за 2:4.

Леванте се върна в мача в продължението на мача с гол на Енис Бардхи, но за повече нямаше сили.