Отборът на Валенсия открадна точка при визитата си на Бетис в мач от 31-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят на стадион „Бенито Виямарин” завърши при резултат 2:2, а това удари по амбициите на домакините за класиране за Лига Европа.

Бетис на два пъти повеждаше в резултата, но коравият тим на Валенсия все пак стигна до точката. Домакините откриха чрез Набил Фекир в 12-ата минута, но десет по-късно Гонсало Гуедеш изравни.

Нова преднина на „зелено-белите” даде  Серхио Каналес в края на първата част, но след почивката „прилепите” отново възстановиха равенството, като този път точен бе Карлос Солер от дузпа.

В крайна сметка двата тима поделиха по една точка и така Бетис не успя да измести Виляреал от петата позиция, която дава право на участие в Лига Европа. Разликата между двата тима е само една точка. Валенсия пък остава на незавидната 14-та позиция с 35 пункта.