Отборите на Валенсия и Алавес завършиха мача си от 32-ия кръг на испанската Ла Лига при резултат 1:1.

През първата част липсваха сериозни положения пред някоя от двете врати, но шоуто бе запазено за вторите 45 минути.

В 57-ата Кевин Гамейро прати топката в мрежата на Алавес, но след обстоен преглед попадението му бе отменено заради засада.

Това сякаш събуди Алавес, който даде всичко от себе си да поведе в резултата. Усилията на гостите дадоха своя резултат в 84-ата минута, когато Джон Гуидети засече центрирането от свободен удар и отбеляза за 1:0.

Пет минути по-късно Хосе Гая развали празника на гостите, изравнявайки с прецизен удар отблизо.

Така двата тима взеха по една точка, а Алавес се прости с трета поредна победа и остава на 16-о място с 31 точки. Валенсия има 5 пункта повече на 14-ата позиция.