Валенсия победи с класическото 3:0 гостите от Валядолид в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига. Гомес реализира два гола за успеха, а един добави Корея. След този успех домакините заемат 13-ото място в класирането с актив от 39 точки, а Валядолид е на крачка от зоната на изпадащите като има 31 точки и заема 17-ото място.

Гостите организираха добра атака още в 9-ата минута, но Плано беше отчаян след спасяване от вратаря на "прилепите". В самия край на полувремето Гонсало Гедеш стреля отлично, но топката не намери целта. Малко по-късно Гомес се разписа и откри резултата в полза на Валенсия.

В 48-ата минута Солер центрира към Гомес, който вкара втория си гол в мача. Домакините имаха претенции за дузпа при падане на Черишев в 81-ата минута, но съдията остави играта да продължи. Все пак трети гол във вратата на Валядолид беше вкаран от Корея, който получи пас от Черишев и се разписа, за да оформи крайния резултат.