Валенсия победи Селта с 2:1 като гост в мач от 16-ия кръг на Ла Лига. Яго Аспас изведе домакините напред в резултата в 11-ата минута, но осем минути по-късно Уго Дуро изравни. В началото на втората част Макси Гомес донесе успеха на своя отбор.

Така „прилепите” събраха 22 точки и са на осмо място във временното класиране. Галисийци са 14-и с 16 точки.

В 11-ата минута Селта излезе напред в резултата. Яго Аспас получи хубаво подаване от Мендес в наказателното поле и от дузпата вкара за 1:0.

Осем минути по-късно гостите изравниха. Матиас Дитуро направи огромна грешка, което позволи на Уго Дуро да вкара за 1:1.

Осем минути след почивката „прилепите” стигнаха до обрат. Хосе Гая намери Макси Гомес в пеналтерията и нападателят не сбърка за 1:2.