Валенсия  и Севиля завършиха наравно 1:1 в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. В 7-ата минута Мухтар Диакхаби си вкара автогол, а в края на първата част Гонзало Гедеш изравни. Андалусци пропуснаха да се приближат до лидера Реал Мадрид, като остават на второ място във временното класиране с 45 точки. „Прилепите” са 9-и с 29 точки.

Севиля излезе напред в резултата в 7-ата минута. Тогава Мухтар Диакхаби опита да избие едно успоредно центриране, но порази собствената си врата. В 14-ата минута опасен удар с глава на Лукас Окампос мина покрай вратата.

В 38-ата минута Рафа Мир можеше да удвои резултата, но пропусна удобна ситуация.

Минута преди края на първата част „прилепите” изравниха. Гонзало Гедеш с глава порази целта след центриране на Хосе Гая.

В 53-ата минута пред Тиери Корея се откри добра възможност за гол, но вратарят спаси.  Пет минути преди края новото попълнение на андалусци Хесус Корона можеше да се превърна в герой за своя отбор, но и той не успя да се разпише.

Две минути по-късно Хосе Гая остави своя отбор с човек по-малко, след като получи втори жълт картон.