Валенсия надви Елче с 2:0 като гост в двубой от 30-ия кръг на испанската Ла Лига.

"Прилепите" поведоха в 19-та минута, когато точен бе Самуел Лино след асистенция на Единсон Кавани. В края на полувремето Гонсало Верду си отбеляза автогол, а с това резултатът набъбна в полза на гостите. До края не паднаха нови попадения и така Валенсия се поздрави с трите точки, които са изключително ценни за отбора в битката за оцеляване.

С успеха тимът излезе от зоната на изпадащите, като е с равен брой точки с намиращия се под чертата Алмерия, но с по-добра голова разлика от новаците. Елче е на дъното на подреждането с едва 13 пункта, на цели 17 от спасителния бряг, като изпадането на тима скоро ще бъде потвърдено и на практика.

В следващия кръг съставът гостува на Селта, докато Валенсия посреща Валядолид.