Отборите на Валенсия и Реал Сосиедад изиграха здрав двубой, който обаче не предостави победител и срещата от 30-ия кръг на испанската Ла Лига завърши наравно 2:2.

Домакините пропуснаха дузпа в 29-ата минута, след като Карлос Солер не уцели вратата.

Само четири минути след това „баските“ успяха да открият резултата чрез Андер Гуевара, който се разписа след подаване на Микел Оярсабал.

Сосеадад стигна до пълния обрат още до почивката, като в 45-ата минута се разписа Александър Исак след подаване на Гуевара.

През второто полувреме „прилепите“ обаче успяха да изравнят. Първо, в 60-ата минута Даниел Вас намали, след като бе точен от нова дузпа, а само три минути по-късно Исак пропусна от чиста ситуация да върне преднината от два гола на „баските“.

В 73-ата минута обаче централният защитник на Валенсия Габриел Паулиста изравни, след като бе точен с глава.

Домакините завършиха срещата с 10 души, след като десет минути преди края бе изгонен Максимилиано Лопес за два жълти картона.

С това равенство Валенсия остава на 13-ата позиция с  актив от 34 точки, докато Реал Сосиедад е пети с 47.