В първи мач от 29-ия кръг на Ла Лига Уеска спечели навън срещу Леванте с 2:0. По този начин тимът запази шансове за спасение.

Уеска откри резултата в 15-ата минута, след като Висенте стигна до подаване в наказателното поле и матира стража на домакините. Домакините потърсиха дузпа в 27-ата минута, след като техен играч се свлече в наказателното поле, но съдията остави играта да продължи.

Отново Висенте се разписа в противниковата врата за 2:0 в 54-ата минута и задарва още повече съотборници и фенове.

До края на двубоя домакините направиха всичко възможно да стигнат поне до изравняване, но това така и не се случи. След този успех Уеска заема 18-ото място и още е в зоната на изпадащите с актив от 24 точки, на 1 от спасителната зона, но и мач повече от Елче. Леванте е на 10-ата позиция с 35 точки.