Атлетик Билбао победи с 4:2 след много драма и обрати Бетис. Атрактивната среща бе от втори кръг на испанската Ла Лига.

След само 120 секунди Уилиан Жозе за 0:1 от близко разстояние. Осем минути по-късно новата звезда на „лос вердибланкос“ Иско удвои, след като грабна прецизен пас и не се поколеба да нанесе удар към вратата.

Домакините можеха бързо да намалят. В 13-ата минута Дани Вивиан засече центриране от фланга, но опитът му спря в гредата.

Баските нямаха късмет и в 18-ата минута, когато гол на Иняки Уилямс не бе зачетен заради засада.

Все пак след точно половин час игра Билбао намали. Тогава Микел Весга отбеляза от дузпа, минути след която последва сериозен пропуск на Икер Муняин.

Точно преди почивката домакините получиха нова дузпа, дошла след ВАР преглед и резултатът отново бе същият като преди четвърт час – Весга вкара за 2:2.

Съдията Сесар Сото Градо даде доста дълго продължение на първото полувреме и в шестата му минута Горка Гурузета получи пас от Иняки Уилямс, за да обърне развоя на срещата още в първите 45 минути.

Окончателната развръзка дойде в 84-ата минута. Тогава Унай Гомес се оказа на правилното място и мушна топката в мрежата на „зелено-белите“ за крайното 4:2.