Реал Сосиедад се върна към победите в Ла Лига след успех с 2:1 срещу Селта в двубой от 32-рия кръг. За Сосиедад бяха точни Порту и Аднан Янузай от дузпа. В средата на първото полувреме Александър Исак пропусна наказателен удар за Реал Сосиедад при 1:1.

Селта поведе в 22-ата минута с попадение на Уго Майо, но след това тотално отстъпи инициативата и закономерно загуби. Тимът от Галисия заема 11-о място в класирането с 38 точки, колкото имат още Атлетик Билбао и Леванте. Реал Сосиедад е 5-и с 50 точки.

Голът за Селта падна след центриране от корнер на Денис Суарес и точен удар с глава на Уго Майо. Само три минути по-късно обаче Карлос Фернандес асистира на Порту, който технично направи резултата 1:1 със седмия си гол през сезона.