Реал Сосиедад победи с 1:0 Селта в среща от 20-ия кръг на Ла Лига и се изкачи на четвърто място във временното класиране. Успехът бе първи за тима от два месеца, в които баските записаха четири загуби и едно равенство. За последно отборът спечели трите точки на 7 ноември при гостуването на Осасуна.

Капитанът Микел Оярсабал донесе победата на Реал Сосиедад с гол в 13-ата минута в двубоя със Селта. В 55-ата минута Микел Мерино уцели греда, след като засече центриране от ъглов удар. Седем минути след това реферът отмени попадение на Ариц Елустондо заради засада след намесата на ВАР.

Дебют за Реал записа преотстъпеният от Пари Сен Жермен - Рафиня Алкантара. Бразилецът излезе титуляр и бе смене в 77-ата минута.