Реал Сосиедад и Райо Валекано стигнаха до резултатно реми – 2:2,  в двубой от шестия кръг на испанската Ла Лига.

Още в 5-ата минута Баутиста Оргийес получи дълга топка, напредна и я вкара във вратата на Райо Валекано за 1:0.

Лоша намеса на вратаря на Сосиедад Рули обаче позволи на Адвинкула да изравни за Райо  в 31-ата минута.

Скоро гостите дори излязоха напред в резултата – 1:2. Хосеба Салдуа извърши нарушение в пеналта и Оскар Трехо реализира отсъдената дузпа в 36-ата минута.

Баските все пак успя да стигнат до равенството в 79-ата минута. Тогава Вилиан Жозе скочи добре и заби топката с глава във вратата на тима от мадридското предградие Вайекас – 2:2.

Това се оказа и крайният резултат в мача, а след него Реал Сосиедад има 8 точки за седмата си позиция, а Райо е точно над чертата – 17-и с 4 пункта.