Отборът на Севиля надделя над Уест Хем с 1:0 като домакин в първи мач от осминафиналите на турнира по футбол Лига Европа. Победният гол за испанския тим бе дело на мароканеца Мунир Ел Хадади в 60-ата минута. Реваншът между двата състава ще се играе в Англия на 17 март.

Мунир Ел Хадади можеше да се разпише още в четвъртата минута, когато той отправи удар с глава, но прати топката вляво от вратата на Уест Хем. Пак Ел Хадади бе неточен в 28-ата при нова атака за Севиля. Малко по-рано, в 11-ата минута Никола Влашич не успя да преодолее стража на домакините Ясин Буну от близко разстояние.

Севиля все пак поведе в 60-ата минута, когато Мунир засече центриране на Маркос Акуня и реализира за 1:0. Домакините пропуснаха възможност за второ попадение в 85-ата минута на двубоя. Лукас Окампос излезе в обещаваща позиция и стреля, но пропусна целта и резултатът остана 1:0.