Севиля записа втора поредна загуба в Ла Лига, след като отстъпи с 1:2 при гостуването на Леганес от 29-ия кръг на испанското първенство. По този начин андалусийци влошиха още повече своето положение в Примера дивисион в борбата да се класират в местата даващи право на участие в Лига Европа.

Андалусийците, които през седмицата отстраниха Манчестър Юнайтед в Шампионската лига, все пак запазват петото място и водят с точка на Виляреал, като двата отбора са много далеч от челната четворка.

Унай Мартинес вкара първия гол в полза на Леганес в 41-та минута, когато Набил Ел-Жар центрира в наказателното поле и бранителят прехвърли Серхио Рико след удар с глава.

Домакините поведоха с 2:0 в 69-та минута, когато Диего Рико проби по крилото и подаде по тревата към Хавиер Ерасо, който не се затрудни и донесе победата на своя тим.

Леганес е 12-и в класирането и води с 15 точки на първия под чертата Лас Палмас.

Севиля доигра мача с десет души, след като Пабло Сарабия беше изгонен в 84-та минута с втори жълт картон.

Така усилията на андалусийците стигнаха само за почетен гол, дело на Мигел Лаюн в добавеното време.