Севиля спечели градското дерби с Реал Бетис с минималното 1:0 в мач от деветия кръг на испанската Ла Лига. Единственият гол в двубоя беше дело на Доди Лукебакио, който се разписа от дузпа в 50-ата минута. Домакините доиграха мача с човек по-малко заради втори жълт картон на Тангуй Нианзу.

В десетата минута попадение на Чидера Еюке не бе зачетено заради засада. Седем минути след това пъл Ориан Ниланд показа рефлекс и отрази опасен изстрел на Витор Роке с глава.

В 22-ата минута Доди Люкебакио стреля от дистанция, но Руи Силва лесно се справи със ситуацията.

Севиля успя да поведе в началото на второто полувреме. Съдията Мартинес Мунуера свири дузпа за игра с ръка на Диего Йоренте. Реферът бе извикан и от ВАР съдията да прегледа ситуацията на монитора, след което потвърди решението си. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се зае Доди Люкебакио, който прати топката в левия ъгъл за 1:0.

В 82-ата минута Люкебакио можеше да вкара втори гол, но прати топката на сантиметри встрани от вратата.

В последната минута на редовното време Тонги Нианзу бе изгонен от игра след втори жълт картон.

Тимът на Севиля заема 12-о място в класирането с 12 точки, докато играчите на Мануел Пелегрини са 10-и със същия актив.