Севиля спечели с 1:0 градското дерби от 27-ия кръг на испанското футболно първенство срещу Бетис, с което се отдалечи от преследвачите за зона Шампионска лига.

Андалусийци са четвърти с 51 точки и мач повече от Реал Сосиедад и Бетис, които са съответно с 45 и 42, както и с двубой повече. В същото време възпитаниците на Хулен Лопетеги изостават с пет пункта от третия Барселона, с още една от Реал Мадрид и общо с 12 от водача в Ла Лига Атлетико Мадрид.

Севиля вкара единствения гол в 27-та минута. Юсеф Ен Несири получи топката от Хесус Навас и я изпрати в долния десен ъгъл, като не остави шанс на вратаря на отбора на Бетис. "Зелено-белите" пък се опитаха да върнат гола, но стигнаха само до един отменен.

Преди тази победа Севиля бе в серия от две поредни загуби в Примера и четири поредни срещи без успех във всички турнири. Бетис пък бе в серия от четири поредни победи в първенството