Отборът на Севиля постигна много трудна минимална победа с 1:0 като гост на Хетафе в мач от 13-ия кръг на испанската Ла Лига. Чаби Ечейта си отбеляза автогол в 81-ата минута, с което донесе трите точки за севилци. Момчетата на Юлен Лопетеги се изкачиха до петата позиция в класирането след 11 изиграни срещи.

Първото полувреме беше изпъстрено с нарушения, а головите ситуации бяха малко.

В 18-ата минута Жоан Жордан нацели греда при пряк свободен удар, като топката изненада вратаря Давид Сория.

През втората част темпото се вдигна, но отново липсваха точните удари.

В 68-ата минута домакините поискаха дузпа след единоборство между Фернандо и Мауро Арамбари. Съдията обаче прецени, че контактът не е достатъчен да отсъди наказатален удар.

В 81-ата минута обаче Севиля стигна до успеха. Тогава Сусо центрира в наказателното поле, а Чаби Ечейта заби топката в собствената си мрежа.

Само минута по-рано домакините бяха близо до гол, но Жул Кунде беше спасил на голлинията.

В 89-ата Люк де Йонг пропусна да отбележи втори гол за „андалусийци“.

С тази победа момчетата на Жулен Лопетеги се изкачиха до петата позиция в класирането след изиграни 11 мача изостават само с точка от четвъртия Реал. Хетафе са 15-и с 13 точки.