Севиля победи с 2:0 Елче в отложен двубой от 2-ия кръг на Ла Лига. Головете за успеха реализираха Ен Несири и Франко Васкес.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена през първата част, но съумяха да реализират попадение едва в края на първата част. В 43-ата минута Сусо центрира отлично в наказателното поле на съперника, а там Ен Несири с глава откри резултата.

Три минути след подновяването на играта Оскар прати топката под напречната греда, но вратарят на гостите се справи и изби кълбото. В 55-ата минута домакините отново пропуснаха от отлична позиция. Четири минути по-късно голмайсторът в този двубой Ен Несири прати топката встрани от вратата след опасен удар.

Точка на спора и крайния резултат оформи Франко Васкес след отличен гол с пета в 89-ата минута на срещата. След този успех Севиля заема 4-ото място в класирането с актив от 54 точки, Елче е на 17-ото място с 24.