Севиля постигна минимална победа с 1:0 над Кадис като гост в мач от 19-ия кръг на Ла Лига.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, след което андалусиици наложиха своя превес през втората част. В 58-ата минута Иван Ракитич достави отлична топка в наказателното поле, където Лукас Окампос реализира хладнокръвно.

В следващите минути двата отбора изиграха равностойни минути, а попадение на Окампос в края на двубоя бе отменено заради засада. Това не бе всичко за двубоя и дълбоко в добавеното време на мача белгиеца имаше претенции за дузпа, но те не бяха уважени от съдиите.

С победата Севиля съкрати преднината на Реал Мадрид на върха на пет точки, докато Кадис е предпоследен с актив от 14 точки.