Севиля се доближи на 5 точки зад лидера Реал Мадрид след домакинска победа с 1:0 над Хетафе. Андалусийците имат и мач по-малко от "кралете".

Ефектен удар с пета на Рафа Мир в 22-ата минута донесе успеха за тима на Кике Флорес. Асистенцията бе на Лукас Окампос, който проби отляво и достави страхотно центриране за централния си нападател.

Две минути преди почивката Хетафе изравни чрез Хайме Мата, но голът не бе зачетен заради засада. В 49-ата минута и попадение на домакините беше отменено заради засада. До края на срещата андалусийците създадоха още две добри положения, но с пропуски се отличиха Папу Гомес и Иван Ракитич.

Радостта на севилци беше помрачена от травмата на Жул Кунде, който бе сменен принудително от Неманя Гудел.