Севиля постигна много ценна победа в гостуването си на Леванте. Тимът на Хулиен Лопетеги се наложи над валенсианци с 3:2 и излезе на втора позиция във временното класиране в Ла Лига с 63 точки. С 61 пункта са Атлетико Мадрид, а Барселона, с два мача по-малко е с 60 точки.

Хесус Корона даде аванс на "лос рохибланкос" още в 14-ата минута. Радостта на гостите обаче трая само 8 минути. Капитанът на домакините Хосе Луис Моралес изравни от дузпа отсъдена за нарушение срещу Серхио Постиго.

Мексиканският халф обаче намери вратата на Дани Карденяс за втори път в 27-ата минута, за да даде отново преднина на андалусийците.

В 70-ата минута Моралес получи шанс да изпълни нова дузпа, но не уцели пазената от Боно врата. Десетина минути по-късно Жул Кунде направи преднината на Севиля от два гола.

Три минути преди края на редовното време Роберто Солдадо даде надежди на домакините за точка, но за трето попадение време нямаше.