Отборът на Севиля записа очаквана победа при визитата си на Осасуна в мач от Примера дивисион. Андалусийци се наложиха с комфортното 2:0 и се изкачиха на третото място във временното класиране, измествайки от тази позиция тима на Барселона.

Резултатът в мача бе открит в 19-ата минута, когато точен бе Диего Карлос. Той бе най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер и с глава успя да порази целта.

В началото на второто полувреме Люк де Йонг реализира втори гол за гостите и до голяма степен предреши крайния победител в сблъсъка.

След втория гол в мача домакините тотално свалиха гарда и до края на двубоя можеха да получат още попадение. В крайна сметка резултатът се запази непроменен и гостите взеха заслужени три точки.

С тях Севиля се изкачи на трета позиция, изпреварвайки с една точка отбора на Барселона. Осасуна пък остава в долната половина на таблицата. Лидер в подреждането е Атлетико Мадрид, следван от Реал.